Wybierając kwiaty na pogrzeb, chcąc godnie pożegnać bliską nam osobę, możecie zdecydować się na różne formy kompozycji nagrobnych. Jedną z nich są wiązanki pogrzebowe. Kładzie się je pod trumną lub urną zmarłego. Najczęściej wybierają je bliscy znajomi oraz dalsza rodzina. Wiązanki na pogrzeb rozmiarowo są mniejsze, niż wieńce pogrzebowe, dzięki temu też bardziej poręczne i łatwiej je przetransportować. Oferujemy wiązanki owalne, w kształcie koła, trójkąta, serca, półokręgu i krzyża. Wykonujemy je przy użyciu floretu, gąbki florystycznej, choiny oraz na liściach, np. kordyliny, palmy czy robelini. Pomagamy w doborze stosownych kwiatów do okoliczności, płci i wieku osoby zmarłej. Każdą kompozycję przyozdabiamy szarfą żałobną z ręcznie napisanym ostatnim pożegnaniem.

Wiązanki pogrzebowe z żywych kwiatów

Żywe kwiaty na pogrzeb to wspaniały sposób na okazanie swojego żalu i współczucia. Najczęściej wykorzystywanymi rodzajami kwiatów są oczywiście te, które wyróżniają się swoją żywotnością – w szczególności: lilie, róże, gerbery, goździki i chryzantemy. Każda kompozycja może wyglądać zupełnie inaczej, nie tylko pod względem wielkości, ale również samej stylistyki; koloru czy przybranego kształtu. Wiązanki pogrzebowe z żywych kwiatów nie zawsze jednak będą dobrym rozwiązaniem. Słabo sprawdzają się w sezonie zimowym, kiedy temperatura na zewnątrz nie należy do szczególnie sprzyjających. W takim wypadku lepszym wyborem okażą się wiązanki z kwiatów sztucznych.

Wiązanki ze sztucznych kwiatów

Mogą one wyglądać zupełnie jak te z żywych, a oprócz tego posiadają jeszcze jeden znaczący atut – są odporne na wszelkie działania atmosferyczne. Sztuczne wiązanki pogrzebowe to idealne rozwiązanie podczas występowania mrozów lub wręcz przeciwnie – doskwierających upałów. Niezależnie od tego, na jaki rodzaj kwiatów się zdecydujesz, kluczową rolę odgrywa ich jakość. W naszej kwiaciarni wszystkie rośliny i materiały florystyczne kupujemy wyłącznie od sprawdzonych dostawców lub bezpośrednio u producentów. Dzięki temu zawsze otrzymujesz to, za co zapłaciłeś.